Wyspa Skyros (Skiros)

Kwiecień 11, 2008

Mieszkańcy wyspy Skyros zajmują się głównie hodowlą bydła. Warto spróbować miejscowych serów i zabrać je ze sobą. Doskonałe jest także lokalne mięso baranie i kozie.
W ostatnich latach Skyros rozwinęła się turystycznie. Wiele nowoczesnych hoteli i apartamentów oferuje gościom wygodny pobyt. Dojazd umożliwiają promy dopływające do Linaria, jak również samoloty.

Wyspa leży w odległości 22mil oda Kymi, około dwóch godzin promem. Wiele jest historycznych wzmianek jak również legend i mitów dotyczących tego miejsca. Tutaj zmarł Tezeusz, wygnany z Aten, gdy król Lykomedes zrzucił go w przepaść z obawy o swój tron. Tutaj Thetis ukryła Achillesa przebranego za dziewczynkę, by ochronić go i tutaj znalazł go Odyseusz i zabrał ze sobą do Troi. W późniejszych czasach historia wyspy zbiegła się z historią całego kraju. Wenecjanie, piraci, Turcy panowali tu aż do 1829 roku, gdy wyspa została wyzwolona wraz z pozostałymi Sporadami.

Wyjątkowo rozwinięta jest sztuka ludowa i rzeźba w drewnie, włókiennictwo, rękodzielnictwo i garncarstwo. Dzięki temu dziedzictwu, Skyros stanowi dzisiaj żywe muzeum.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: